שאבאבניקים - צילום: סטודיו לם

אילו סדרות ישראליות מחכות לנו ב -HOT ו-YES בעונה הקרובה?

עונת הטלוויזיה סתיו-חורף 2017 יצאה לדרך. בעוד הערוצים המסחריים מזמן שכחו מיצירות מקומיות, נראה שחברות הכבלים והלוויין השקיעו השנה יותר מתמיד בסדרות מקור. קיבצנו בשבילכם כמה  מהסדרות הישראליות שכדאי לשים לב אליהן בעונה הקרובה.

 

"כבודוYES

דרמת המתח החדשה “כבודו" מספרת את סיפורו של שופט בית המשפט השלום בבאר שבע, שנחשב לעילוי משפטי ומועמד לקידום לבית המשפט המחוזי.

הסדרה נפתחת ביום שמגלה השופט (יורם חטב) שבנו התיכוניסט מעורב בתאונת פגע וברח. בתחנת המשטרה, רגע לפני שהוא מסגיר אותו לידי החוק, מתברר לשופט שקורבן התאונה, המרחף בין חיים ומוות, הוא בן למשפחת פשע אכזרית מהדרום.

על כף המאזניים מונחים אמונתו, מקצועו ועולמו הערכי של השופט אל מול משפחתו והחיים של בנו היחיד.

בסדרה מככבים לוסי אהריש, יורם חטב, אלמה דישי, הישאם סולימאן, דני שטג, תום חגי ועוד.


 

"רון" – עונה 2"כבודו" YES

"רון" ,שהייתה לאחת הסדרות הישראליות הטובות והמרעננות של 2015, חוזרת למסך עם עונה חדשה.

הסדרה, שנחשבת לגרסה הישראלית ל"לואי", עקבה בעונתה הראשונה אחרי רון בניסיונו למצוא כיון לחייו כשבדרך אנחנו רואים רגעים הזויים (פרסומת האם והבן מהפרק הראשון) או אפיזודות קטנות ומעצבנות מהחיים (מילואים, ביקור בביטוח לאומי ועוד).

בעונה החדשה רון, כבר בן 36, התרגל לשגרה יומיומית אפורה ומשמימה. כשהוא מביט אחורה, הוא רואה את מיטב שנותיו מנופפות לו לשלום. הוא לא מצא אהבה או קריירה או כיוון כללי לניחוח של משמעות והדבר מתחיל להכביד עליו. בניסיון להתאפס על עצמו הוא מחדש את הקשר עם ענת ומנסה לשנות הרגליו, על מנת להשיג קצת אושר.


 

"סיפורי בדים""כבודו" YES

גם בתחום הדוקו "YES"  מככבת ובנוסף למספר רב של סרטים דוקומנטריים, תעלה גם סדרת מקור בת 6 פרקים שתספק הצצה ייחודית אל הנעשה מאחורי הקלעים של תעשיית האופנה הישראלית.

במשך השנתיים האחרונות, עקבה הבמאית עידית אברהמי (״העיתונאים״) אחר מספר מעצבים בולטים ואחר מפיק האופנה מוטי רייפ בהכנות לקראת שבוע האופנה הישראלי.

הסדרה החדשה מעלה תמונה מורכבת ומפתיעה על חייהם ועבודתם של מעצבי אופנה ישראלים בולטים כמו המעצבת והתעשיינית דורין פרקנפורט, המעצבות הוותיקות טובהל'ה ובִתהּ נעמה חסין והמעצבים הצעירים והמבטיחים לארה רוסנובסקי והֵד מיינר.

כל זאת במקביל למעקב אינטנסיבי אחר עבודתם רוויית היצרים של רייפ ואנשיו: על רקע גל הטרור המתחולל בישראל.

באמצעות מעקב רווי סצנות דוקומנטריות, ועם שלל הופעות אורח של אנשי מפתח מקרב תעשיית האופנה – עיתונאים, אנשי יחסי ציבור, צלמים ודוגמניות – מציגה הסדרה את התעשייה הזוהרת-כביכול, תעשייה שנמצאת כל העת במאבק ונאלצת להתנהל במציאות יומיומית מורכבת של הישרדות ומצוקה כלכלית.


 

"שבבניקיםHOT

הסדרה החדשה של מאור זגורי עוקבת אחרי ארבעה צעירים הגרים בפנימייה של הישיבה החרדית "נתיבות תורה", הנחשבת ל"הרווארד של הישיבות". אבינועם, מאיר, גדליה ולייזר חיים את החלום – מצד אחד הם תלמידי ישיבה הנהנים מסטטוס יוקרתי ומכובד בקהילה החרדית, ומצד שני – נהנים  מהחיים המודרניים.

סדר היום שלהם נע בין מקוואות מפוארים, חנויות כובעים, מכון כושר נפרד לגברים, דייט עם איזה שידוך בלובי של הילטון ובתי קפה סטודנטיאליים. אך הכול משתנה כשמגיע לישיבה משגיח חדש שמחליט לשים סוף לחיי הנהנתנות שלהם.

בסדרה מככבים דניאל גד, אורי לייזרוביץ, ישראל אטיאס, עומר פרלמן, דב נבון, רותם קינן, מאיה ורטהיימר, לימור גולדשטיין וזוהר שטראוס.

 


"שמע ישראלHOT

סיפורם של שני חברים מתחתית החברה הישראלית- האחד שתיין והשני מסומם- היוצאים למסע בעקבות בנו האבוד של אחד מהם לאורכו הגאוגרפי והחברתי של שביל ישראל.

המסע הוא מעין מרדף אחרי הבן, אבל לאחר הסתבכות הרודפים הופכים להיות גם נרדפים אשר עוברים בדרכם בנופיה המשתנים של הארץ. בניגוד ליצירות מוכרות בהם בני המעמד העליון (סופר, היסטוריון, כומר) נוסעים בארץ ומתרשמים ממצבה וממצב אנשיה – הפעם המסע יהיה מנקודת מבטם של אלה הנמצאים בתחתית, שאיבדו הכל ואין להם יותר מה להפסיד. את הסדרה יצרו מאור זגורי ואורי ויסברוד.


 

"ג'ודה (ערפד יהודי)" HOT

ציון ברוך מביא למסך את הערפד היהודי הראשון ב"ג'ודה". הסדרה עוקבת אחרי יהודה (ציון ברוך), עבריין צעצוע קטן וממזר, עשה את ההימור הגדול ביותר שהוא עשה אי פעם. ואז, בלילה הגדול של חייו הוא נעקץ או ליתר דיוק ננשך על ידי ערפדית (אנסטסיה פיין). מהרגע הזה החיים שלה ושלו הולכים להתהפך.

בשמונת הימים הבאים הוא בורח כדי לשמור על חייו: מהערפדים הרומנים, מהשוטרים הישראלים, מהפושעים הצרפתים, ויותר מכל הוא בורח מהגורל אותו הועיד לו רבו. על התסריט עבד יחד עם ציון ברוך מני יעיש. בסדרה מככבים מייק בורשטיין, עמוס תמם, אילנית לוי, אנסטסיה פיין ועוד.

 

 

זוהר צלח
26, סטודנט לקולנוע ותקשורת, סינפיל.

טקבק בעזרת פייסבוק

טקבק