הערוץ ה1

יש תמורה לאגרה – סדרות איכות בערוץ הראשון

אמר לי חבר* שבקיקסטארטר (אתר לגיוס כספים) עלי להתייחס לאנשים כאל משקיעים ולא כאל תורמים. כך אני מתייחסת לאגרת הערוץ הראשון, כאל השקעה. לעיתים אני מקבלת עבורה תמורה מהנה ומעניינת בצורת תוכן טלוויזיוני איכותי. הערוץ משתפר בעיני משנה לשנה. מסוף 2014 הערוץ שידר לפחות שלוש סדרות מעולות: "היהודים באים", "משפחה טובה" ו"איפה אתה חי?".

"היהודים באים" – סדרת סאטירה מצוינת ואף בעלת הומור עצמי (ראו סרטון), העוסקת בהיסטוריה של העם היהודי ומדינת ישראל החל מתקופת התנ"ך ועד היום. הסדרה שנונה ומצחיקה עד דמעות.

"משפחה טובה" – סדרת דרמה בת שנים-עשר פרקים המבוססת על חלק מסיפור חייו של איתן פוקס. התחברתי לנקודות רבות בסדרה המספרת על דרכי ההתמודדות של ארבעה אחים בוגרים עם גירושי הוריהם. היוצרים, איתן פוקס ואיתי סגל, עשו עבודה טובה. הסדרה אינה סדרת מופת, היא לוקה בעיני בעודף פתיחות מינית משפחתית ובמשחק לא אותנטי דווקא של השחקנים הותיקים, ליאור אשכנזי וענת וקסמן (נראה שהניסיון אינו בא בקנה אחד עם ההפקה דלת התקציב של ערוץ 1), אך התאהבתי בסיפור ובכל הדמויות הצעירות.

אמנם הסדרה לא זכתה להדים רבים, אני משערת עקב מיעוט פרסום ויח״צ, אך אני ממליצה עליה בחום. התחברתי אליה בנקודות רבות אשר גרמו לי לשוב ולצפות בה, פרק אחר פרק.

איתן פוקס בסגנונו הקאמפי והצבעוני מצייר סיפור משפחתי בו מערכות היחסים מוגזמות, אך בסיסן אינו חוטא למציאות.

"איפה אתה חי?" - קומדיית איכות בת שמונה פרקים שעלתה בחודש מרץ האחרון. הסדרה מספרת על חי שם-טוב, בחור בוכרי הנאבק בעיקר באימו המנסה לשדך אותו לשלל הבוכריות בארץ, זאת בזמן שהוא הולך ללמוד משחק על אפה וחמתה של משפחתו המסורתית. הסדרה חוטאת בסטריאוטיפים מוגזמים וגזענים, אך היא משעשעת ביותר ואף משלבת בחוכמה שלל ביקורות בהן גם ביקורת פמיניסטית בולטת. סדרה נחמדה עד מאד להנעמת הערב.

השאלה הנשאלת היא האם שתיים-שלוש סדרות טובות בשנה ופעם בכמה שנים אולימפיאדה, ואירועי ספורט אחרים, שווים 345 ₪ בשנה? כאופטימית חסרת תקנה אני רוצה להאמין שכן. אני מסתכלת על זה כפחות משקל ביום השקעה למען מטרה נעלה – סדרות איכות השייכות לעם. סוציאליזם במיטבו. אם נתתי שקל ביום חלק מהסדרה שלי באופן אישי.

הרגשה טובה, לא?

 

 

*תודה לעמית גיצלטר

מורן הויזליך-פלד
בוגרת החוג לקולנוע וטלוויזיה של אוניברסיטת תל-אביב, בעלת תואר שני בדרמה-תרפיה מאוניברסיטת חיפה, עוסקת בקולנוע, טלוויזיה, טיפול ואימהות

טקבק בעזרת פייסבוק

טקבק