procrastination-meme

10 דברים שדוחים ל"אחר כך" כשעובדים על סרט

פסח זה הזמן הזה שיש ריח חזק של פריחה וכולם סביבכם רק מנקים את הבית. אבל הוא גם הזמן שמאפשר להשלים פערים ולעשות כל מיני דברים שדחיתם בגלל עבודה על פרוייקט כזה או אחר.

בעוד שפסח שעבר מבחינתי, היה זמן טוב לעבוד על הפרה-פרודקשן לסרט שלי, את הפסח הזה, אני מקדישה לפוסט-פוסט-הסרט שלי ול- "TO DO LIST" שלי, שצמחה עוד ועוד והשורות בה לא נמחקו כבר זמן מה.
אז אם עוד לא עשיתם רשימה כזו, הנה כמה דברים שבטח דחיתם לאחרי הסרט (או ל"אחרי החגים" ) ושוב ושוב לא יוצא לכם לעשות למרות שאתם ממש רוצים! כנראה שאין זמן טוב יותר מאשר לעשות אותם מאשר עכשיו:

1. לקרוא תסריט של במאי שאתם אוהבים ואחר כך לצפות בסרט

משהו שתמיד רציתי לעשות, כי זו דרך מעולה ללימוד עצמי מהטובים ביותר ומתי לעזאזל יש זמן לעשות את זה אם לא בחופש? לתוספת עניין, עדיף לעשות זאת עם סרט שעדיין לא ראיתם.
אתרי תסריטים מומלצים:
• http://www.simplyscripts.com/wga_top_101_scripts.html
• http://www.imsdb.com/

 

2. לצפות בקלאסיקה

זה זמן הוידוי. לכלנו יש את הסרט המדובר ההוא שעדיין לא ראינו, ואת החבר הקולנוען הזה שעושה את הפרצוף של "דיי, לא ראית את הסרט הזה?! איך את לא מתביישת ..? זו אולי ה-יצירה שהשפיעה על הקלונוע הישראלי של שנות ה90…?!"

 

3. לבקר קרוב-רחוק

להתנתק מהכל ללילה אחד של שינה אצל מישהו אחר. זה דבר שתמיד יכול להפתיע. לבקר בן משפחה רחוק, סבתא, או חבר שהרבה זמן לא ראיתם זו חויה שיכולה לעשות להם -טוב, ואתכם- ללמד דבר או שניים. (שלא לדבר על רעיונות לתסריטים חדשים שיכולים לצוף להם מעל לפני השטח). נצלו את ההזדמנות גם כדי להציג פיצ' מולם ולראות אם זה תופס. קרוב לודאי שהם יגידו לכם את האמת.

 

4. לצאת ללילה של הוללות

אין חיים בלי כיף. אז אם הרבה זמן לא יצאתם ונהינתם ועד הזריחה, אני מזכירה לכם שזה קיים. כן, גם אחרי גיל 30. גם אם זה ממש לא סגנון החיים שלכם, לצאת מהמקובעות היא מה שמעורר הרבה פעמים את הרעיונות המשונים שמהם אנחנו יוצרים. KEEP YOUR ARTISTIC SIDE ALIVE. אגב, אם לא יהיה בסופו של דבר כיף, זה גם טוב. לפחות אתם יודעים שזה לא בשבילכם.

 

5. לנקות את שולחן העבודה 
tarantino-soundtrack

ובזה אני מתכוונת לשולחן הפיזי, איפה שהמקלדת יושבת ויש סימני קפה שלא יורדים. TO DO LISTS שונות שמפוזרות להן שאפשר לאחד לרשימה ענקית אחת, או פתקים לא רלוונטים וחשבוניות שאפשר לזרוק. כל הדברים האלה שמסיחים את הדעת ביומיום כשאתם מנסים להתרכז ולעבוד והם התירוצים הקטנים לדחיינות שלכם. צמצמו גירויים שלא עוזרים לעבודה ותוסיפו גירויים שכן מעוררים עבודה! כל החפצים האלה ששימשו אתכם לסרט שלכם ועכשיו אין ממש איפה לשים אותם והם מסתובבים פה ושם. זה הזמן לתייק את הכל בקלסר, אם עוד לא עשיתם את זה, ולשים את מזכרות הארט ששווה לשמור בקופסא כדי להראות לנכדים שלכם בבוא הזמן.

 

6. לגבות ולסדר פרויקטים ותמונות במחשב

גבו את המחשב שלכם (ב2 מקומות שונים בעולם!!). הרי אין לדעת מתי הוא יחליט לקרוס ולהרוס לכם את החיים. אחת המועקות של עידן הסמארטפון- היא סידור התמונות ומחיקת תמונות הלא-רלונטיות. חיינו מלווי האימג'ים תלויים בגיבוי ובדיסק ספייס עד כדי כך טירוף, אז שלא ניתפס לא מוכנים! על אותו עקרון, יש את עניין הפרוייקטים הישנים שלכם לעריכה, שתופסים סתם מלא מקום בהרד- דיסק הזמין. באותה הזדמנות מחקו את הפרוייקטים הישנים וגבו את אלו מהם ששווים גיבוי.

 

7. לקבוע תור לרופא שיניים

כי השן בינה הזאת לא תעקור את עצמה.

 

8. לשנות הרגלים מעצבנים

יש דברים שהייתם רוצים לשנות במהלך היומיום שלכם ואתם כל פעם לא מצליחים וחוזרים על אותן טעויות שגוררות טעויות? אצלי למשל זה לבדוק מיילים עוד בשלב ההתעוררות במיטה. ואז אני פתאום שואלת את עצמי "למה לעזאזל?"

 

9. לפנות לאיש מקצוע עם משימות שתוקעות אתכם

בטוח שיש מספר פעולות בחייכם שבמקום לקחת אנשי מקצוע לבצע אותם, אתם מתכננים לעשות בעצמכם. אבל מה, בגלל שאתם כל פעם דוחים אותם, אתם שוב ושוב אוכלים אותה ועוד מייסרים את עצמכם על כך. תחשבו אולי לנסות הפעם, להעביר את האחריות למישהו אחר. כמו להעביר את הטיפול בחשבונות לרואה חשבון, או לשכפל עותקי די וי די באולפן מתאים. התשלום לא תמיד בשמיים והעניין יפשט את חייכם ויהפוך אותם ליעילים יותר מבחינת זמן.

 

10. לקחת טיים אאוט יומי קבוע

כל פעולה שהיא, שכוללת זמן רק לעצמכם. התנתקות מהטלפון ומהמחשב לצורך ספורט, או טיול בטבע. במיוחד אם יש לכם לעיתים קרובות את התחושה שלא מגיעים לדברים האלה כי הם לא בהכרח יוצרים כסף, או מחוייבות כלפי מישהו. שריינו זמן ספציפי במהלך היום כדי לעשות את זה כדי שזה אשכרה יקרה.

 

anigif_enhanced-buzz-13613-1377727374-22
מאחלת לכם (ולי) לעשות יותר ולדחות פחות.

רתם מוסט
בוגרת לימודי קולנוע במנשר לאמנות ותואר ראשון במדעי הרוח של האוניברסיטה הפתוחה. ביימה שני סרטים קצרים עלילתיים.

טקבק בעזרת פייסבוק

טקבק