maxresdefault

אשת הרנסנס מחיפה

למי שישן בכמה השנים האחרונות, הפרצוף של גלית חוגי יכול להראות לא מוכר. למי שהיה ער וצפה בתכנית או שתיים בטלוויזיה לא צריך להציג את היוצרת/תסריטאית/סטנדאפיסטית המוכשרת שעשתה את דרכה מחיפה דרך המסדרונות של תכניות שולים בביפ (מה שתגידי), הבמה של האוזן בר בערבי הסטנד אפ של תום יער שבהמשך הולידו את קבוצת כל מה שמצחיק בעולם, הפינות בתכנית היום שהיה עם גיא זוהר ובתכנית היום בלילה עם גורי אלפי, ועד לסדרה משלה (שכתבה ביחד עם שותפתה לכתיבה נועה ארנברג), האחיות המוצלחות שלי.

unnamed

קרדיט צלם: גיא שטיבל

לקראת העונה החדשה של האחיות המוצלחות שלי, אחת הקומדיות היותר מצחיקות, שנונות ואיכותיות שנראו על המרקע הישראלי, דיברתי עם אשת הרנסנס הצעירה על תחומי העניין השונים שלה, על היצירה ועל התכניות לעתיד.

את כותבת למספר פורמטים ומדיות. יש לך דרך שונה לגשת לכל אחד/ת מהם/ן?
האמת היא שכן. בגב האומה אני קודם כל כותבת למישהו ספציפי (שמשתנה מתכנית לתכנית) והמשימה היא לכתוב בדיחות לאדם הזה, שיתאימו לאג'נדה שלו ולמה שהוא מאמין בו. בסדרה הכתיבה היא חלק מהדיאלוג בין נועה וביני, ובסטנדאפ זה תהליך אחר לגמרי שמתחיל תמיד בשאלה – אוקיי, במה אני מתביישת?

בתור מישהי שנמצאת nשני צידי המצלמה, את מרגישה שהכתיבה משפיעה על הפרפורמנס ולהפך?
ברור. בטח. אני מרגישה תסריטאית לפני שאני מרגישה פרפורמרית, אבל אין ספק שהפעמים בהן אני מופיעה – בסטנדאפ או בטלוויזיה – מחדדות את היכולות שלי כתסריטאית ומסבירות לי מה שחקן צריך כדי לעשות תפקיד טוב. גיליתי למשל שזה נורא קשה לצחוק לפי סימן, אז אם אחת הדמויות שלי צוחקות אני מנסה לתת להן סיבה טובה.

יש משהו מאוד ישראלי בהומור ובדמויות שלך, ומצד שני מורגשת איכות בינלאומית. ספרי קצת על ההשפעות מהארץ ומחו"ל.

מחמאה! חוץ מזה אני ג'נקית גדולה מאד של טלוויזיה אז אני רואה הכל. באמת, יש לי סיבולת מאד גדולה בטלוויזיה. הסופרנוס זו סדרה ששינתה את הדרך בה אני רואה טלוויזיה. המשרד, Catastrophe, מוארת, כל דבר שלואי סי קיי עושה כמובן. מאד אהבתי את Flaked הסדרה של וויל ארנט, מאד אהבתי את אבודים באסיה. מאד. טינה פיי ואיימי שומר הן נשים שאני ממש מרגישה אהבה בלב אליהן. זה סתם דברים שאני זורקת, אבל בעיקרון מאד קל לרצות אותי בטלוויזיה. חוץ מזה יש לי חיבה עצומה לערוץ 1 בלילה – ערוץ שבמשך 50 שנה הראה בעיקר קיבוצניקים שונים מעלים זיכרונות שרק הם זוכרים.

ההומור שלך נע בין הנונסנס לאקטואלי לדרמטי. יש לך מוד עבודה אחר לכל אחד מהסגנונות?

יש לי דד ליין. זה המוד שלי בכל דבר שאני עושה. אצלי זה לא עובד – מוזה שבאה לבד, מעצמה. אני הכי מתייסרת לפני שאני כותבת סטנדאפ חדש, זה מוציא ממני הרבה סבל. אבל המוד הוא כמו שאמרתי – הדד ליין, ועם מי אני עובדת. זה מאד משפיע. באופן כללי אני תמיד מעדיפה לכתוב יחד ולא לבד והדינמיקה של הכתיבה קשורה באדם שאיתו אני עובדת.

את מרגישה ש-"האחיות המוצלחות שלי" הייתה יכולה לעבוד בתור סדרה בחו"ל, או שהמצבים והדמויות הן ישראליות מובהקות?

שאלה טובה שאני מוטרדת בה לא מעט. מצד אחד זה נחשב דבר טוב שיכול לקרות לסדרה אבל אני חייבת להגיד לך שאני לא יודעת לכתוב משפטים כמו "את יודעת שאני הייתי בנואיבה, מה ששמה אנחנו עשינו.. כל הדליות, והשרות והרינות וגילת." (שזה ספציפית משפט שנועה כתבה, אבל הרעיון ברור) באנגלית. אז אני כן חושבת שהסדרה יכולה לקרות בכל מקום בעולם – כי בסוף היא מדברת על אנשים. אבל האדפטציה שלה צריכה להיות מדויקת.

איך נוצר החיבור ביניכן לבין גורי אלפי שמביים את ה-"האחיות?"

נועה ואני חיפשנו מישהו שיביים את הסדרה וקיבלנו עצה חכמה מאוד – למצוא מישהו שיגרום לשחקנים לרצות להצחיק אותו. ניסינו להבין מי האדם הכי מצחיק והכי מתאים בארץ, ושתינו חשבנו על גורי. חברת ההפקות טדי אהבה את הרעיון והקשר נוצר.

יש משהו שתמיד רצית להגיד בראיון ולא יצא לך?

לא מזמן הבנתי שאומנות זה נקמה, ורציתי להגיד את זה מתישהו, זה נשמע לי משפט יפה.

מהו פרויקט החלומות שלך? יש משהו שתמיד רצית לעשות ועדיין לא קרה?

וואי וואי, בטח. מיליון. לנועה ולי יש עוד איזה חלום לאיזה סדרה קטנה אחרת ובאופן כללי כל דבר שאני רואה ואוהבת בטלוויזיה אני רוצה לעשות. ראיתי Stranger Things וממש ממש אהבתי את זה ומתחשק לי גם. באופן עקרוני אני רוצה לעשות רק דברים שקשורים בהומור אבל יש עוד מיליון סוגות שאני חומדת אותן – סיטקום, ילדים, מיני סדרה, מערכונים, מחזמר, אולי בכלל ספר. רק קולנוע לא בא לי לעשות. אבל הראש שלי בוער מהמון דברים שאני רוצה לעשות בטלוויזיה בעברית באופן כללי. חוץ מזה אני מאד מאד אשמח לכתוב ליורם גאון תפקיד מתישהו. אמן שזה יקרה. אני חושבת שהוא שחקן כביר. וגם לסטיב קארל.

עד שגלית תגשים את החלום שלה, צפו במפגש המחץ בין האחיות המוצלחות שלי לכל מה שמצחיק בעולם

רועי ברגר
רועי ברגר הוא אזרח, מורה ליוגה, במאי, תסריטאי, כותב, שחקן, בן, חבר ואח. בזמן שהוא כותב שורות אלו הוא מתלבט מה יעביר את המסר בצורה הכי טובה וממליץ פשוט לקחת כמה נשימות והכול יסתדר.

טקבק בעזרת פייסבוק

טקבק